انتخاب رنگ پرده و تاثیرات هر رنگ از نظر روانشناسی

انتخاب رنگ پرده تاثیر روانشناسی اینترنت

راهنما 09100049363

در بخش دکوراسیون داخلی ، پرده از اصول اساسی است و در آخر کار همیشه به سراغ آن میروند . رنگ مناسب برای پرده از مهمترین تصمیم هایی است که طراحان و کاربران باید انجام دهند . تناسب رنگ ها بین فرش ، مبلمان و رنگ دیوار در برابر رنگ پرده باید به درستی رعایت شود و این نکته مهم بهتر است توسط کارشناسان و طراحان انجام شود . اما به هر حال دانستن نکاتی در این باره خالی از لطف نیست .

 

در این مطلب توضیحاتی درباره انتخاب درست رنگ و همچنین تاثیر روانشناسی هر رنگ به شما میدهیم . قبل از همه باید معنی رنگ های گرم و سرد را بدانیم و بدانیم هر رنگی چه تاثیری بر دکوراسیون خانه میگذارد . در نمودار رنگ ها ، رنگ قرمز گرم ترین رنگ و رنگ آبی به عنوان سرد ترین به شمار میرود . حالا در بین این دو ، رنگ های دیگری نیز به وجود می آیند که هر کدام به نحوی روی تزئین پرده تاثیر دارند .

پس ابتدا سعی میکنیم هر رنگ را تحلیل کنیم و بگوییم برای چه فضا هایی مناسبتر است . رنگ قرمز از نظر روانی رنگی توام با هیجان است و مناسب فضا های آرام مانند اتاق خواب یا مطالعه نمی باشد و بیشتر برای سالن های مراسم و آشپزخانه مناسب است . حتی برای اتاق نشیمن هم پیشنهاد نمیشود . از طرفی رنگ نارنجی هم به علت هیجانی بودن مناسب فضا های آرام نیست .

 

اما این رنگ بهترین انتخاب برای آشپزخانه است چون از لحاظ روانی اشتها آور است . اما انتخاب رنگ زرد از نظر روانشناسی حس دلپذیر گرمی را ایجاد میکند و یکی از بهترین رنگ ها برای اتاق نشیمن است . رنگ صورتی یک رنگ بسیار خاص و انعطاف پذیر است و در خیلی اتاق ها مانند اتاق کودک و حتی اتاق خواب میتوان از آن استفاده کرد . حتی میتوان اتاق پذیرایی را با انتخاب رنگ صورتی به یک اتاق گرم و دلنشین تبدیل کرد ،  انواع پارچه تولید ایرانی و ترک و بهترین نساجی ها را از ما بخواهید .

 

رنگ سبز هم رنگی خنثی است و در هر اتاقی انتخاب خوب میباشد مخصوصاً اتاق استراحت و خواب . آبی از نظر روانی آرامش بخش و سرد است و بهترین رنگ برای پرده اتاق کار و اتاق خواب است اما از آن برای نشیمن استفاده نکنید . اگر میخواهید اتاقی رسمی و گرم داشته باشید رنگ قهوه ای اتخاب خوبی است مخصوصا اگر با پارچه های کتان و مخمل دوخته شود .

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه انتخاب رنگ پرده بر اساس اصول روانشناسی و نسبت به سلیقه ، مبلمان ، دکوراسیون و بودجه خود به سادگی با شماره تلفن راهنما تماس بگیرید . پس از تایید شما امکان ارسال به سراسر ایران نیز میباشد .