انتخاب پرده مناسب برای خانه های آپارتمانی منزل معمولی تا لاکچری

انتخاب پرده مناسب اتاق نشیمن آپارتمانی

راهنما 09100049363

متخصصان دکوراسیون داخلی آپارتمان به اتفاق اعتقاد دارند که انتخاب پرده مناسب برای اتاق ها به ویژه برای پذیرایی ، از مهمترین عناصر زیبایی و دکوراسیون جذاب و مدرن یک خانه است . در این بین باید به تمام جوانب برای انتخاب پرده دقت کرد . با این وجود وقتی به طراحی خانه دلخواه خود فکر میکنیم به کفپوش ، مبلمان و... فکر میکنیم و کمتر کسی اهمیت پرده را در این طراحی مد نظر قرار میدهد .

 

یکی از دلایل این موضوع این است که خیلی از پنجره های جدید پوشش هایی دارند که به نظر خریدار جذاب است و حاظر است پول زیادی هم به آن بدهد درحالی که پرده اهمیت خیلی بالاتری در ایجاد فضای باکلاس و جذاب برای خانه های ما است . پس پرده را نباید صرفا به عنوان یک پوشش برای پنجره دانست و باید برای طراحی هر چه بهتر آن زمان گذاشت . انتخاب نادرست آن باعث پشیمانی های بعدی میشود .

پس مشورت کامل و استفاده از نیرو های متخصص مهمترین بخش انتخاب پرده مناسب است . گفتیم که پرده اتاق نشیمن مهمترین پرده بین اتاق ها است . در اولین قدم ، مدل این پرده باید هماهنگی و همخوانی خاصی با دکوراسیون و فضای اتاق باشد . این موضوع ساده ترین بخش است . همچنین همیشه باید سعی کرد که مدل پرده اتاق پذیرایی با بقیه اتاق ها تفاوت داشته باشد .

حتی اگر از نظر مالی در محدودیت هستید پیشنهاد میشود که برای پذیرایی ،پرده این درخور و شیک تهیه کنید و پرده اتاق های دیگر را برای زمانی دیگر موکول کنید . همخوانی پرده پذیرایی با دکور کلی اتاق به این معنی نیست که حتما هم رنگ دیوار یا دکور باشد . اتفاقا در دکوراسیون مدرن رنگ ها باید مکمل هم باشند و شما آزادانه میتوانید طرح ها و رنگ ها را انتخاب کنید. طرح های خنثی و یک رنگ هم برای خانه های مدرن بسیار جذاب است .

 

ضخامت پارچه از نکات مهم دیگر است . کاربرد اولیه پرده ایجاد حریم خصوصی خانه است تا از دید خارجی دور باشد . پس با انتخاب درست میتوان هم حریم را رعایت کرد و هم نور خانه را حفظ کرد. بسته به دیدی که واحد از بیرون دارد ، ضخامت پرده انتخاب میشود . اگر دید کم است میتوان از مدل های نازک و آستری استفاده کرد . اگر مجبورید حفاظت بیشتری ایجاد کنید از پارچه های ضخیم استفاده میکنید .

شما میتوانید هر نوع پرده ای که برای منزل خود مد نظر دارید به صورت تلفنی سفارش دهید . نوع پارچه ها با عکس های با کیفیت برایتان ارسال میشود و ترکیب آنها را به راحتی میتوانید انتخاب کنید . حتی با پرداخت حداقل هزینه ایاب و ذهاب میتوانید کارشناسان اندازه گیری و مشاوره را در محل خود در سراسر ایران ملاقات نمایید .