پرده های ساده شیک با حداکثر روشنایی حفظ حریم شخصی

پرده ساده شیک روشنایی حریم شخصی

راهنما 09100049363

امرزه به دلیل کوچک بودن خانه ها و آپارتمان نشینی پنجره و در واقع مدل پرده اهمیت بالایی پیدا کرده است . پرده هایی که بتوان به راحتی آن ها را جابه جا کرد ، نور فراوانی را برای گرفتن ویتامین D و آرامش به داخل وارد شود و همینطور خانه های مدرن ما را زیبا تر سازد و از آنجایی که خانه ها بسیار نزدیک به هم هستند حریم شخصی ما را حفظ کند .
به خصوص در شب که نور داخل خانه بیشتر است و توجه افراد کنجکاو را به داخل خانه جلب می کند .از این رو در این مقاله نکاتی برای زیبا سازی و بزرگ نمایی فضای اتاق یا خانه ، راحتی در جابه جایی پرده و دریافت نور بیشتر با حفظ حریم شخصی را شرح می دهم .

زیبا سازی و بزرگ نمایی فضای خانه :

پرده در بزرگ نمایی و زیبا سازی خانه وظیفه مهمی دارد به این صورت که اگر اندازه پرده ونوع و جنس پرده مناسبی را انتخاب نکنید ، فضای خانه و وسایلش هر چقدر زیبا باشد دیگر جلوه ای نخواهد داشت و فضای خانه یا اتاق را کوچک تر و شلوغ تر نشان می دهد . در واقع پرده مانند لباس خانه است .
مثل لباسی تن که اگر به اندازه و متناسب نباشد شما را زشت و بر شخصیت شما و دیدگاه دیگران بر شما تاثیر می گذارد و دیگر مهم نیست چقدر بابت آن هزینه کرده باشید . اگر لباس تنگ یا کشاد باشد ، کوتاه یا زیادی بلند باشد دیگر با آن احساس راحتی و زیبایی نخواهید داشت . پرده در خانه مانند همین لباس تن ما عمل می کند و همان نکاتی که برای انتخاب لباس خود رعایت می کنید برای پرده خانه نیز باید رعایت کرد .

این نکات شامل  :

اندازه قدی پرده :

پرده نباید کوتاه باشد یا زیادی بلند باشد . مثلا پرده ای که برای پذیرایی انتخاب می کنید سعی کنید تا آنجا که می شود چسبیده به سقف نصب شود اگر این امکان وجود ندارد لااقل ۱۰ الی ۱۵ سانت بالاتر از پنجره نصب شود . قد پرده باید از سقف تا زمین برسد و ۵ الی ۱۰ سانت روی زمین بیافتد ، مانند شلوار رسمی ای است که باید کمی روی کفش بیافتد این بلندی باعث می شود خانه بزرگ تر و زیبا تر دیده شود .
پرده آشپزخانه بر عکس پرده اتاق یا پذیرایی نباید بلند باشد . زیر برخی از پنجره ها  شوفاژ قرار دارد در این موارد دقت کنید که از پرده های کوتاه استفاده نکنید بلکه پرده را مانند بقیه بلند در نظر گرفته و به جای آن از گیره یا هوک برای کنار زدن گوه ای از پرده برای جریان حرارت استفاده کنید .

اندازه عرض پرده :

عرض پرده نیز باعث بزرگ نشان دادن اتاق می شود علاوه بر زیبایی و بزرگ نشان دادن فضای اتاق یا پذیرایی ، هنگام جمع کردن پرده به دو طرف یا گوشه ی آن مقدار زیادی از فضای پنجره توسط پرده گرفته می شود و سطح ورود نور کم شده و اتاق تاریک تر می شود . عرض پهن پرده مانند لباس به اندازه ی خانه است  به همین دلیل از پرده هایی با عرض دو برابر پنجره استفاده کنید . در برخی منازل عرض پنجره زیاد بوده و هنگام جمع کردن پرده به مشکل خواهید خورد برای اینگونه پنجره ها از پرد های ساده و شیک استفاده کنید .

جنس و رنگ پرده :

در جنس و رنگ پرده باید بسیار دقت کرد از این رو باید جنسی مطابق باجنس دیوار انتخاب کرد ( دیوار می تواند رنگ روغن ، رنگ مات ، کنفی ، کاغذ دیواری و چوبی و .. باشد ) و به علاوه رنگ پرده هر چه با رنگ دیوار هم خوانی بیشتر داشت باشد فضای خانه را بزرگ تر و مدرن تر نشان خواهد داد . زیرا مرزی بین پرده و دیوار مشخص نخواهد شد .

دریافت نور بیشتر با حفظ حریم شخصی :

برای دریافت نور پیشتر همانطور که به عرض بیشتر و انتخاب اندازه مناسب با دیوار باشد باعث باز شدن بیشتر پرده شده و نور بیشتر به داخل خانه وارد می شود اما نکات مهم دیگری نیز وجود دارد .

استفاده از پرده های دولایه :

پرده های دو لایه بهترین انتخاب برای ورود نور بیشتر و حفظ حریم شخی است . امروزه این مدل بیتشرین طرفدار را دارد . به این صورت که می توان پرده زیری را حریر و پرده ی رویی را ساتن یا جنس دیگر انتخاب کرد که در طول روز می توان پرده رویی را کنار زد و پرده حریر هم نور کافی را به داخل وارد کند و از شدت نور بکاهد به علاوه آنکه از حریم شخصی شما محافظت می کند .

استفاده از گیره و هوک :

استفاده از گیره و هوک برای کنار زدن پرده علاوه بر آنکه به زیبایی خانه بسیار کمک می کند بلکه می توان پرده را با زاویه ای خاص و بدون دردسر و اتلاف وقت کنار زد و از نور خورشید لذت برد . این گیره و هوک ها را می توان با وسایل خانه و خود پرده ست کرد .